‘Kaza eksper raporu’ artık internette

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) hayata geçirdiği yeni uygulama ile araç sahipleri artık yaptıkları kaza ile ilgili detaylı eksper raporunu, SBM’nin yeni sitesinden öğrenebiliyor.
11 Mart 2013 Pazartesi 08:30

Aracını satmak isteyenler, araçlarıyla ilgili yaptıkları kazaların boyutunu göstermek için oto servisine gitmek yerine detaylı eksper raporunu temin ederek, aracı almak isteyen kişiye gösterebiliyor.
Detaylı eksper raporunda, aracın yaptığı kazanın maliyeti, değişen parçalar, işçilik detayları ve onarımın yapıldığı tamirhane gibi tüm bilgiler yer alıyor. Araçla ilgili eksper raporu sorgulaması yapmak için www.sbm.org.tr adresine girerek araç sahibinin TC kimlik numarası, hasarı sorgulanacak aracın plakası ve hasar tarihi bilgilerinin girilmesi yeterli. Sistem 1 Ocak 2012’de devreye girdiği için, bu tarihten sonra gerçekleşmiş ve eksper atanmış hasarlara ilişkin raporlar görüntülenebiliyor. Hasar tarihini hatırlamayanlar ise, SBM’nin SMS servisi sayesinde plaka ile hasar sorgulaması  yapabiliyor. Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/-kaza-eksper-raporu-artik-internette/ekonomi/ekonomidetay/11.03.2013/1678739/default.htmEtiketler: TC kimlik , TC Kimlik Numarası , kimlik numarası , sigorta , 2012

Haber okunma sayısı: 252Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

NEVŞEHİR - HAVA DURUMU

NEVSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ